03.05.2019

Příprava na krajskou soutěž ve vyprošťování vrcholí

Dne 11.5.2019 se uskuteční Krajská soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel na náměstí ve Frýdku - Místku. Pro letošní rok byli z okr. Bruntál nominovány jednotky: v kategorii profesionálních hasičů - stanice Bruntál a v kategorii dobrovolných s předurčeností k dopravním nehodám - JSDH Krnov a JSDH Vrbno pod Pradědem.

Májka (11)
01.05.2019

I hasiči si postavili májku

Poslední dubnový den v areálu nové hasičské zbrojnice vyrostla májka - symbol příchozího jara. Příjemné a pohodové akce se zúčastnili také mladí hasiči. Společně poté s dospělými poseděli u táborového ohně kde si opekli špekáčky.

Mimo jiné hasičům odpadá povinnost májku chránit dle české tradice. Májka je ohraničeném areálu pod dohledem kamerového systému.

Větrná smršť Vrbno březen (6)
12.03.2019

Hasiči vyjížděli kvůli silnému větru

Popadané stromy, strhnuté střechy a mnoho dalších zásahů postupně odstraňovala jednotka hasičů z Vrbna pod Pradědem. Od neděle 11.3., přibližně deváté hodiny do pondělní 19 hod večerní, hasiči nepřetržitě vyjížděli k nahlášeným událostem.

hasicum cz

Nový poplachový port

Od roku 2016 navázala jednotka hasičů z Vrbna pod Pradědem s firmou Hasičům.CZ důležitou spolupráci. Společným cílem obou organizací bylo, aby jednotky hasičů v České republice dostávaly podpůrné informace při vyhlášeném poplachu. Počítačový program vzájemně řeší spojení operačního střediska prostřednictvím firmy Hasičům.CZ a koncového uživatele čili výjezdovou jednotku. Smyslem této konektivity je okamžité předání balíčku pro danou jednotku, která je právě vysílána k zásahu, a také zpracování dat pro jednotku a její zobrazení na hasičské zbrojnici.

VDN Hlučín 2018 N J  (30)
02.01.2019

Souhrn událostí a zajímavostí za rok 2018

Loňský rok je za námi. Připravili jsme si pro Vás malé shrnutí celého roku a dosadili do tabulek.

Lifepack 1000

Hasiči dostali přístroj AED k resuscitaci

Ve středu 28. 11. 2018 převzali zástupci Jednotek sboru dobrovolných hasičů a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje dary, které jim výrazně pomohou při jejich činnosti. Jednalo se různé vybavení podle potřeb a zaměření činností jednotek, které zakoupil Moravskoslezský kraj. Slavnostního předávání se účastnili i zástupci z Vrbna pod Pradědem. Tímto dnem disponuje jednotka hasičů z Vrbna pod Pradědem, která je předurčená pro práce u dopravních nehod přístrojem AED.

Vrbno Tatra Libros 2018

VÝCVIK BEZPEČNÉ JÍZDY PŔI KRIZOVÝCH SITUACÍCH

SH ČMS – Ústřední hasičská škola Jánské Koupele a Dobrovolná požární ochrana Slovenské republiky - Odborná škola požární ochrany Martin  realizují projekt Rozvoj kooperace a výměna zkušeností záchranných složek v přeshraničním prostoru v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika. Projekt je spolufinancovaný Evropským fondem regionálního rozvoje. Cílem projektu je vytvoření a prohlubování partnerství místních iniciativ zabezpečujících odbornou přípravu členů sborů dobrovolných hasičů v ČR a SR.

PS Vrbno 2018 NJurikova (8)
14.08.2018

O putovní pohár starosty SDH Vrbno soupeřila požární sportovní družstva

Tradiční pohárová soutěž v požárním útoku družstev mužů a žen se uskutečnila dne 5. srpna 2018 v areálu mnichovského hřiště. V pořadí již 27. ročník přilákal mnoho závodníků, ale také fanoušků a sympatizantů této akce.

30.07.2018

Pozvánka na pohárovou soutěž

Sbor dobrovolných hasičů města Vrbna pod Pradědem si Vás dovoluje pozvat na 27. ročník soutěže v požárním útoku družstev ,,O putovní pohár Starosty SDH Vrbna pod Pradědem 2018."

AP 27 T815 Vrbnopp (1)

Požární plošina prošla celkovou rekonstrukcí

Ve čtvrteční podvečer 28. června 2018 dorazila do areálu hasičské zbrojnice Jednotky sboru dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem požární vysokozdvižná plošina PVP 27 T815. Pořízena byla s dotací Moravskoslezského kraje a dostane při zásazích hasiče do výšky 27 metrů. Během roku 2018 probíhala úplná rekonstrukce všech částí vozidla (podvozku, motoru, nástavby, karosářských dílů) ve firmě SIEME s.r.o., Polička. Tato společnost úzce spolupracuje s největším českým výrobcem nástaveb hasičských vozidel THT Polička. V březnu a květnu vrbenští hasiči navštívili dvakrát firmu SIEME a prošli celou výrobní halu kde zkonzultovali průběh prací na vozidle.