Aktuality

11.09.2019

Probíhají intenzivní přípravy na republikovou soutěž

V současné době se 4 členné družstvo JSDH Vrbno pod Pradědem připravuje pod vedením velitele jednotky Bc. Ondřeje Chalupy na Mistrovství ČR ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, která se uskuteční 5. října 2019 v Olomouci u Šantovky. Družstvo je složené z řadových hasičů, jenž žádný z nich není profesionálním hasičem, velitel Lubomír Kovačik, strojník Pavel Holý, hasič Jiří Kubis a hasič - zdravotník Ladislav Jelínek, DiS. Během krátkého časového úseku musí jednotka provést vyproštění v soutěžním pokusu, který je hodnocen v kategoriích: taktika, technika zásahu a předlékařská první pomoc. 

 
IMG 7548
27.08.2019

Hasiči uspořádali 28. ročník soutěže v požárním sportu

Tradiční soutěž v požárním útoku družstev mužů a žen se konala v areálu fotbalového hřiště v Mnichově. Jednalo se o 28. ročník soutěže „ O putovní pohár starosty SDH Vrbno pod Pradědem“. První kolo je bráno jako hlavní soutěžní pokus a zároveň je započítáno do celkového hodnocení HL- Praděd. Na start závodu se postavilo celkem 23 družstev z bývalých okresů Jeseník, Bruntál a Opava. Z toho bylo 17 družstev mužů a 6 ženských kolektivů.

 
PS Vrbno 2018 NJurikova (2)
21.08.2019

O výherci poháru starosty SDH se rozhodne v sobotu

Sbor dobrovolných hasičů Vrbno pod Pradědem zve širokou veřejnou v sobotu 24.8.2019 na mnichovské hřiště, kde se uskuteční pohárová soutěž sportovních družstev v požárním útoku. Od 10 hodin se představí soutěžní družstva mužů a žen, kteří budou usilovat ,,O putovní pohár Starosty SDH Vrbno pod Pradědem". Bohaté občerstvení zajištěno. Vhodné i pro děti. Soutěž je zařazená do Hasičské ligy Praděd. Akci podporuje Město Vrbno pod Pradědem.
Srdečně zvou pořadatelé.

 
IMG 20190806 205546 721
19.08.2019

Hasiči a likvidace bodavého hmyzu

Každoročně vyjíždí hasiči zejména vletních měsících kmnoha zásahům na likvidaci hmyzu.Spříchodem jara a probouzející se přírodou, se začínají objevovat vosy, sršni a roje včel.Právě když je bezprostředně ohrožen lidský život, vyjíždí hasiči, aby tento hmyz zlikvidovali. Je tomu tak i vpřípadech, kdy se hmyz usadí na veřejných prostranstvích, nebo státních budovách. Jedná se například o budovy zdravotnických zařízení, obecních úřadů, škol a školek, ale i kulturních památek, dětských hřišť atd.

 
DSCN1685
18.08.2019

Ve Vrbně poměřili síly mladí hasiči

Celkem 5 hasičských sborů mladých hasičů (s 10 kolektivy) se zúčastnilo pohárové soutěže ,,O putovní pohár Starosty města Vrbna pod Pradědem" v požárním útoku v areálu nové hasičské zbrojnice. V kategorii mladší předvedli své výkony sbory SDH Holčovice, Světlá Hora, Osoblaha a dva kolektivy z Vrbna pod Pradědem. Naopak u staších žáků SDH Holčovice, Světlá Hora, Krnov, Osoblaha a místní Vrbno pod Pradědem.

Mladí hasiči předvedli velmi kvalitní výkony v požárním útoku, který byl hodnocen dle směrnic Plamen. V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo SDH Vrbno pod Pradědem ,,A" a u starších kolegů sbor z Holčovic.

 
IMG 20190706 183041
06.07.2019

Nový pomocník pro výjezdovou jednotku

Na začátku letních měsíců zaparkoval v garážích hasičské zbrojnice ve Vrbně pod Pradědem nový výjezdový automobil Mitsubishi L200, který nahradí osobní automobil Škoda Fabia. Vozidlo bylo bezúplatně převedeno od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, kde sloužilo jako velitelský automobil pro služby řídících důstojníků.

 
Hasiči s dětmi (7)
03.06.2019

Dětský den se hasičům vydařil

Mezinárodní den dětí připadá vždy na 1. června. I hasiči na nejmenší mysleli, a proto jim uspořádali dětský den konaný v sobotu 1.6.2019 na hasičské zbrojnici ve Vrbně pod Pradědem. Smyslem dětského dne nebyla jen ukázka techniky, ale možnost se seznámit s práci hasiče. Právě proto připravené soutěžní disciplíny velmi úzce charakterizovaly hasičskou činnost. Všechny děti si tak mohly vyzkoušet např. uhasit hořící dům, zachránit plyšáka z úzkého prostoru, posbírat létající hmyz, zabránit hrozící povodni, poskytnout první pomoc a mnoho jiné. Mimo soutěžní disciplíny hasiči ve spolupráci s dalšími firmami a organizacemi připravili např. hasičské multifunkční skákací centrum, trenažér F1, posezení u stánku Hasík (preventivní výchovná činnost), ba dokonce seznámení se prací policisty.

 
Akce Hasiči s dětmi 2019
20.05.2019

Hasiči s dětmi

Dne 1.6.2019 se uskuteční veřejná kulturní a sportovní akce pro malé i velké děti na hasičské zbrojnici ve Vrbně pod Pradědem.
Pro dětičky je připraveno velké množství atrakcí či soutěží spojené i s hasičskou tématikou jejich práce.
Jako samozřejmost nebude chybět pěna :)


Všichni jste srdečně zváni.


 
IMG 20190513 WA0005
13.05.2019

Prvenství v krajské soutěži ve vyprošťování jsme obhájili

Moravskoslezská soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se uskutečnila na Zámeckém náměstí ve Frýdku - Místku v sobotu dne 11.5.2019. Soutěžní tým z Vrbna pod Pradědem se v kategorii ,,JSDH" (dobrovolní hasiči) umístil na prvním místě. Obhájil tak loňský úspěch z Hlučína. Moravskoslezský kraj bude reprezentovat právě naše jednotka na Mistrovství České republiky JSDH v Olomouci. Velitel jednotky vytvořil sestavu ve složení - velitel Kováčik Lubomír, strojník Holý Pavel, hasič Kubis Jiří a hasič - zdravotník Jelínek Ladislav, DiS.

V kategorii profesionálních hasičů se na 1. místě umístila jednotka stanice Třinec (FM).

 
JSDH Vrbno výšky hloubky
06.05.2019

Hasiči se zdokonalovali při práci s lezeckými technikami

Tří denní kurz byl zaměřený na osvojení dovedností hasiče v činnostech ve výšce a nad volnou hloubkou s cílem vytvořit z absolventa kurzu garanta odborné přípravy jednotky SDH v činnostech ve výšce a nad volnou hloubkou. Za JSDH Vrbno pod Pradědem se zúčastnili 2 členové - Holko Martin a Halamík Petr. Místem konání byla Ústřední hasičská škola v Jánských Koupelí doplněná o přehradu Kružberk, či stanicí HZS MSK Ostrava - Poruba.

Výcvik pro práce ve výšce a nad volnou hloubkou je určen pro členy JSDH zabezpečující první organizovaný výjezd k zásahu k zabezpečení plošného pokrytí (tzv. lezecký balíček).

 
 
Hasiči Vrbno pod Pradědem
Nádražní 660, Vrbno pod Pradědem
tel.: 739 467 093
e-mail: ondrej.chalupa@vrbnopp.cz
tel. HZ: 558 271 331 - kancelář velitele
tel. HZ: 558 271 332 - kancelář JSDH
tel. HZ: 558 271 333 - garáže

ZŘIZOVATEL:
Město Vrbno pod Pradědem
Nádražní 389
tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
e-mail: podatelna@vrbnopp.cz
load