Aktuality

TP 24.2. Rabenštejn_Hasiči_Vrbnopp
25.02.2021

Při záchraně zraněné turistky u Rabenštejna se osvědčila terénní technika

Ve středu 24. února krátce před 15 hodinou odpolední, na žádost Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, vyjela vrbenská jednotka hasičů s technickým automobilem Mitsubishi L200 (4x4) a terénní šestikolkou Can-Am (6x6) k transportu zraněné ženě v nepřístupném terénu v katastrálním území Vrbna pod Pradědem - Železná nedaleko zříceniny hradu Rabenštejn. Společně také na místo vyrazila i Horská služba.

 
CAS 24 T815 - 1. vůz
21.01.2021

Město připravuje projekt získání nové CAS pro hasiče

Město Vrbno pod Pradědem v květnu 2020 podalo žádost o dotaci z Ministerstva vnitra ČR na nákup nového vozidla CAS neboť stávající vozidlo CAS (cisternová automobilová stříkačka) 24 Tatra 815 Terrno slouží v Jednotce SDH Vrbno pod Pradědem jako „prvovýjezdový automobil“, a tím je dáno jeho využití. Statisticky lze říci, že toto vozidlo vyjíždí k 85 % všech zásahů jednotky, tedy za dobu jeho služby zasahovalo téměř u 2000 mimořádných událostí.

 
Činnost JSDH Vrbnopp
12.01.2021

Souhrn událostí a zajímavostí za rok 2020

V uplynulém roce vykonávalo pracovní činnost v Jednotce sboru dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem (dále jen ,,JSDH“) celkem 25 členů. Všech těchto 25 členů prochází každoročně řadou povinných školení, výcviků a jednou za dva roky zdravotnickou prohlídkou praktického a mnohdy odborného lékaře. Školení jsou zaměřena jak na teoretickou část, tak i na praktickou činnost. Jedná se o školení kapitol bojového řádu jednotek PO, dýchací techniky, radiového spojení, zdravotnické přípravy, zásahů na dopravní nehody, chemické havárie a spousty jiných. Praktickému výcviku věnujeme neméně hodin, kde se snažíme převést teoretické znalosti do praxe. Letošní rok však přinesl jisté omezení z důvodu výskytu onemocnění SARS-CoV2. Hasiči při svých činnostech dodržovali proti epidemiologické opatření jako např. nošení respirátorů FFP2, zvýšený hygienický a desinfekční režim na stanici či u zásahů.

 
CA2
08.09.2020

První nasazení šestikolky při pátrání po ztracené houbařce

V úterý dne 8.9.2020 krátce před 14 hodinou odpolední vyjela jednotka hasičů, na žádost Horské služby, k pátrání po osobě, která se ztratila v horském lesním terénu nad Vrbnem. Dle informací horské služby bylo první pátrání v lokalitě - Pásmo Orlíka (1005 m). Vrbenští hasiči dnes poprvé nasadili terénní šestikolku Can-Am, která výrazně zkrátila čas pro průzkum lesních cest v okolí. Houbařka ztratila orientaci v místě, a proto požádala horskou službu o pomoc.

 
(13)
17.06.2020

Starosta města předal hasičům klíče od nové techniky

Dne 16. 6. v 10:00 došlo k slavnostnímu předání nové techniky v areálu hasičské zbrojnice ve Vrbně pod Pradědem. Za účasti zástupců města, zejména vedení, pana starosty Petra Kopínce a místostarostky Ing. Ivety Pešatové a zástupců HZS Moravskoslezského pana plk. Ing. Jiřího Patrovského, ředitele ÚO Bruntál a mjr. Ing. Jiřího Kárníka,velitele centrální požární stanice Bruntál došlo k oficiálnímu předání nové zásahové šestikolky Can-Am Outlander 1000 6x6. Slavnostního předání se měl zúčastnit i náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, ale ze zdravotních důvodů byl na poslední chvíli omluven.

 
RIMG2111
20.04.2020

Hasiči z Vrbna přijaly dary od Moravskoslezského kraje

V březnu tohoto roku mělo jako každoročně proběhnout slavnostní předávání věcných prostředků od Moravskoslezského kraje (MSK). MSK dlouhodobě podporuje mnoha způsoby Jednotky sborů dobrovolných hasičů, které působí na tomto území. Jedná se jak o podporu na úrovni pořádání výcviků nebo specializovaných školení, tak zejména o finanční podporu. V tomto případě šlo o nákup nových věcných prostředků určené výhradně pro účely výkonu služby v Jednotkách sborů dobrovolných hasičů. Mezi obdarovanými bylo i Město Vrbno pod Pradědem, které zřizuje výjezdovou jednotku hasičů.

 
(14)
01.02.2020

Souhrn událostí a zajímavostí za rok 2019

V roce 2019 působilo v jednotce hasičů města Vrbna pod Pradědem 25 členů. Všech těchto 25 členů musí každoročně projít řadou povinných školení, výcviků a jednou za dva roky zdravotnickou prohlídkou praktického a mnohdy odborného lékaře.Školení jsou zaměřena jak na teoretickou část, tak i na praktickou činnost. Jedná se o školení kapitol bojového řádu jednotek PO, dýchací techniky, radiového spojení, zdravotnické přípravy, zásahů na dopravní nehody, chemické havárie a spousty jiných. Praktickému výcviku věnujeme neméně hodin, kde se snažíme převést teoretické znalosti do praxe.


 
ADHR (2)
21.11.2019

Obsadili jsme třetí příčku v prestižní anketě

Jedná se o anketu dobrovolní hasiči roku pod záštitou HZS ČR, Moravskou a Českou hasičskou jednotou, Sdružením hasičů ČMS, Ministerstvem Vnitra, zemědělství a financí. V anketě byla jednotka poprvé. Anketa se vyhlašuje ve dvou kategoriích a sice Jednotky sboru dobrovolných hasičů a Sbory dobrovolných hasičů. Naše jednotka obsadila 3. místo v kategorii jednotky v oblasti sever Moravy, kde byli zastoupeny 3 kraje (Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský). Dostali jsme finanční dar a věcné ceny. Finanční dar využijeme na nákup potřeb pro výjezdovou jednotku hasičů (svítilny na zásahové přilby) a věcné ceny zařadíme do výjezdového vozidla. 
Jsem velmi rád za toto ocenění, ale zejména je to ocenění práce celé jednotky a všech členů, kteří v jednotce pracují, za což jim děkuji.

 
ADHR 2019
19.09.2019

Jsme ve finále Ankety ADHR

Smyslem a posláním ankety Dobrovolní hasiči roku (dále jen Anketa) je podpora a propagace činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti. Dále podpora prevence požární ochrany v rámci činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí. Odbornými garanty ankety jsou členové „Odborné komise ankety“, kterými jsou zástupci Generálního ředitelství HZS ČR, zástupci Hasičských záchranných sborů krajů, zástupci těchto tří sdružení: Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravská hasičská jednota a Česká hasičská jednota. JSDH Vrbno pod Pradědem postoupila do finálního kola ankety v sekci ,,sever Moravy.,,

 
IMG 143645
15.09.2019

Poslední soutěžní kolo proběhlo v Lipové - Lázni

Seriál soutěží Hasičské ligy Praděd 2019 završil závod v požárním útoku (sobota 14.9.) v Lipové Lázni. V průběhu roku se uskutečnilo několik dílčích pohárových soutěží na území bývalých okresů Bruntál a Jeseník. Muži i ženy vyhráli poslední souboj právě v Lipové Lázni. Pro vrbenské sportovní družstva (ženy a muži) to znamená 2. místo v  celkovém hodnocení ligy. V kategorii muži se o přední posty dralo celkem 38 sborů a u žen 9.

 
 
Hasiči Vrbno pod Pradědem
Nádražní 660, Vrbno pod Pradědem
tel.: 739 467 093
e-mail: ondrej.chalupa@vrbnopp.cz
tel. HZ: 558 271 331 - kancelář velitele
tel. HZ: 558 271 332 - kancelář JSDH
tel. HZ: 558 271 333 - garáže

ZŘIZOVATEL:
Město Vrbno pod Pradědem
Nádražní 389
tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
e-mail: podatelna@vrbnopp.cz
load