Hasiči dostali přístroj AED k resuscitaci

Lifepack 1000

Ve středu 28. 11. 2018 převzali zástupci Jednotek sboru dobrovolných hasičů a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje dary, které jim výrazně pomohou při jejich činnosti. Jednalo se různé vybavení podle potřeb a zaměření činností jednotek, které zakoupil Moravskoslezský kraj. Slavnostního předávání se účastnili i zástupci z Vrbna pod Pradědem. Tímto dnem disponuje jednotka hasičů z Vrbna pod Pradědem, která je předurčená pro práce u dopravních nehod přístrojem AED.

Jedná se o Automatizovaný Externí Defibrilátor (AED), který, pokud je dostupný, tvoří nedílnou součást základní neodkladné resuscitace. AED je mikroprocesorem řízený přístroj, který mohou obsluhovat jak nevyškolení, tak trénovaní zachránci. Po zapnutí přístroje se zachránce okamžitě řídí hlasovou a obrazovou nápovědou. V čase srdeční zástavy je řada osob postižena život ohrožující poruchou srdečního rytmu – komorovou fibrilací. 

Fibrilace komor
Foto: Fibrilace komor zobrazená přístrojem - EKG křivkou

Prostřednictvím AED je možné podat kontrolovaný elektrický výboj - defibrilaci, který může obnovit normální srdeční rytmus. Mimo jiné je přístroj schopen hodnotit jakýkoliv srdeční rytmus pacienta a tepovou frekvenci. Využití přístroje je širokospektré a jednotce umožní kvalitnější monitoraci pacienta do doby dojezdu zdravotnické záchranné služby na místo události.

Autor: Bc. Ondřej Chalupa, VJ
Foto: Web

Vytvořeno 12.12.2018 14:45:21 | přečteno 868x | ladislav.jelinek
 
Hasiči Vrbno pod Pradědem
Nádražní 660, Vrbno pod Pradědem
tel.: 739 467 093
e-mail: ondrej.chalupa@vrbnopp.cz
tel. HZ: 558 271 331 - kancelář velitele
tel. HZ: 558 271 332 - kancelář JSDH
tel. HZ: 558 271 333 - garáže

ZŘIZOVATEL:
Město Vrbno pod Pradědem
Nádražní 389
tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
e-mail: podatelna@vrbnopp.cz
load