Hasiči z Vrbna přijaly dary od Moravskoslezského kraje

RIMG2111

V březnu tohoto roku mělo jako každoročně proběhnout slavnostní předávání věcných prostředků od Moravskoslezského kraje (MSK). MSK dlouhodobě podporuje mnoha způsoby Jednotky sborů dobrovolných hasičů, které působí na tomto území. Jedná se jak o podporu na úrovni pořádání výcviků nebo specializovaných školení, tak zejména o finanční podporu. V tomto případě šlo o nákup nových věcných prostředků určené výhradně pro účely výkonu služby v Jednotkách sborů dobrovolných hasičů. Mezi obdarovanými bylo i Město Vrbno pod Pradědem, které zřizuje výjezdovou jednotku hasičů.

Vzhledem k aktuální nepříznivé situaci nebylo možné se setkat jako vždy na centrální stanici HZS MSK v Ostravě – Zábřehu, ale prostředky byly doručeny prostřednictvím příslušníků profesionálního sboru přímo do měst. Vrbno pod Pradědem získalo od kraje tři prostředky, které opět obohatí výbavu potřebnou na zásahy. Jedná se o tzv. „flexitank“, tedy mobilní nádrž na vodu, kterou je možné umístit na místě zásahu jako např. přečerpávací nádrž, chladící prostor aj. Dále byli vrbenští hasiči obdarováni stabilizačními tyčemi od předního výrobce Holmatro, které slouží ke stabilizaci vozidel při dopravní nehodě, ale mohou se použít na jiné činnosti jako pažení výkopu apod. Posledním prostředkem je multiplynový detektor, který měří během jedné chvíle celkem pět různých plynů. Tento pomocník je určen například do uzavřených prostor, kde je potřeba zjistit koncentraci kyslíku nebo např. při akutním otevírání bytů, zda nedošlo k úniku oxidu uhelnatého. 

Za tyto dary moc děkujeme.
Bc. Ondřej Chalupa – velitel JSDH


Dar Moravskoslezského kraje pro JSDH Vrbno p. Pradědem

Dar MSK (3)

Dar MSK (3)

 
Dar MSK (2)

Dar MSK (2)

 
Dar MSK (1)

Dar MSK (1)

 
 
Vytvořeno 20.4.2020 12:59:27 | přečteno 1247x | ladislav.jelinek
 
Hasiči Vrbno pod Pradědem
Nádražní 660, Vrbno pod Pradědem
tel.: 739 467 093
e-mail: ondrej.chalupa@vrbnopp.cz
tel. HZ: 558 271 331 - kancelář velitele
tel. HZ: 558 271 332 - kancelář JSDH
tel. HZ: 558 271 333 - garáže

ZŘIZOVATEL:
Město Vrbno pod Pradědem
Nádražní 389
tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
e-mail: podatelna@vrbnopp.cz
load